[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
هشتمین کنفرانس بین المللی
..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: استاد سر آمد آموزشی سال ۱۴۰۲ ::
 | تاریخ ارسال: 1403/2/12 | 
 
در مراسم تجلیل از اساتید سرآمد آموزشی و اساتید بازنشسته دانشگاه، دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳
در محل مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره)،
جناب آقای دکتر یقینی به عنوان استاد سر آمد آموزشی دانشکده مهندسی راه آهن معرفی و تقدیر گردیدند..

 
AWT IMAGE   انتخاب شایسته ایشان را صمیمانه تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون ایشان را آرزومندیم.

مدیریت، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده مهندسی راه آهن

 
دفعات مشاهده: 209 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: ضیافت افطاری ::
 | تاریخ ارسال: 1403/1/21 | 


برگزاری ضیافت افطاری در دانشکده مهندسی راه آهن با حمایت شرکت دونا (زیر مجموعه شرکت فدک)
 

    در تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۰ مراسم افطار با شکوهی با حضور اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشکده مهندسی راه آهن برگزار گردید و از ۲۸۰ نفر از مهمانان به نحو شایسته ای پذیرایی شد.
این فعالیت فرهنگی توسط حوزه مدیریت فرهنگی دانشکده، با حمایت مالی شرکت فدک به ثمر رسیده است.
 
دفعات مشاهده: 232 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: سخنرانی همسر بزرگوار سردار شهید علیرضا نوری ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/28 | سخنرانی همسر بزرگوار سردار شهید علیرضا نوری در برنامه نکوداشت این سردار سرافراز

همسر سردار شهید علیرضا نوری در سوم خرداد ۱۴۰۲ در برنامه نکوداشت سردار شهید که همزمان با اختتامیه هشتمین کنفرانس پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن در دانشکده مهندسی راه آهن برگزار شد، سخنرانی کرد. مجاهدت های این شیرزن در دفاع مقدس در تراز همسر شهیدش بوده است و سعی شده گوشه ای از رشادت های او در فیلم سینمایی ویلایی ها به تصویر کشیده شود. ایشان خاطرات خود را در کتاب مثل ماهی به رشته تحریر درآورده است و مصاحبه او در برنامه نیمه پنهان ماه از این پیوند قابل دسترس است.

وی در سخنرانی خود در برنامه نکوداشت گفت : با افتخار از خانواده بزرگ راه آهن جمهوری اسلامی ایران و خانواده غیور سپاه پاسداران و فرهنگیان هستم . بسیجی بودم ،بسیجی هستم و بسیجی خواهم ماند . خانم عرب پوریان گفت : ما داشتیم توسط رهبری امام عزیزمان انقلاب واقعی اسلامی را ایجاد میکردیم و آرزوی مدینه فاضله را داشتیم اما متاسفانه عده ای نفوذی وطن فروش و دشمنان داخلی و خارجی ریشه کردند و اعمال آنها باعث شد مظلوم و ظالم با هم قضاوت شوند و همه را به یک چشم ببینند و در باورهای بعضی جوانان عزیزمان تاثیر منفی بگذارند . نا آگاهی و مدیریت غلط و رفتارهای اشتباه عده ای در لباس ارزش اجتماعی و دینی همچون یک زن در پوشش چادر یا یک استاد در لباس علم و دانش ، یک روحانی در لباس دین و یک بسیجی در لباس بسیج با رفتارهای غلط و اشتباه میتواند فرهنگ و عزت دینی و انقلابی و راه شهدای ما را که به سختی به دست آمده به نابودی بکشاند و بی اعتمادی را در تمام زمینه های کشور ایجاد نماید و باورهای فرزندانمان و نسلهای آینده را به بیراهه بکشاند و امنیت و سربلندی کشور را کمرنگ نماید . من و همسرم و دیگر ایثارگران گرامی فقط برای فرزندان خودمان خود را به زحمت نینداختیم ما برای تمامی فرزندان ایران تلاش کردیم ( ایرانی برای همه و همه برای ایران ) . در نکوداشت شهید صرفا نباید خاطره گفت بلکه باید عمل کرد و راه شهید را پیمود باید چراها و برای چه را کنکاش کرد . باید مطالعه و راست را از دروغ کشف کرد و واقعیت های پشت پرده را تحلیل نمود ، نباید تنها به گفته های دیگران مخصوصا اخبار بیگانه توجه نمود . دانشجو باید همیشه محقق ، تحلیل گر و به دنبال علم و دانش قدم بردارد . عزیزان هر کس باید مسئول عمل خود باشد نباید نگاه کند که دیگری چه کرد و یا چه میگوید . باید مطمئن باشد و هر اقدامی را که صحیح میباشد انجام دهد . همسر سردار شهید علیرضا نوری در بخش دیگر سخنان خود خاطراتی از این شهید بزرگوار به شرح ذیل بیان کرد : شهید نوری اگر کسی در اداره به او مراجعه میکرد او را ارباب رجوع خود میشمرد و خود را خدمتگذار او میدانست و هرگز در انجام کار آن شخص تاُخیری ایجاد نمیکرد . در مورد بیت المال هرگز استفاده شخصی نمینمود ، او سی سال از زمانش جلوتر بود و امروز را میدید و احتمال تغیرات احتمالی را میداد . در گزینش ها اخلاق داشت و در گزینش ها کسی را به خاطر دانستن و یا ندانستن ۲ متر کفن میت و یا درباره اینکه نماز میخواند یا نه حذف نمی کرد و در کارهای شخصی و خارج از محیط کار دخالت نمیکرد . علم ،تخصص، اخلاق اسلامی برای او بسیار مهم بود . وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مسئولین کشور و ما بزرگترها باید کاری کنیم تا باورهای غلطی که برای جوانان و نوجوانان ما ایجاد کرده اند را به باورهای صحیح تبدیل نمائیم و کشور را به نسلهای آینده و دانشجویان عزیز واگذار کنیم . من و همسرم مثل شما جوان بودیم و بیشتر جوانان آن وقت با راهنمایی امام رحمت الله علیه با علم و آگاهی ، بینش ، مطالعه اسلام واقعی ، هدف و شناخت انقلاب حرکت کردیم و ادامه دادیم و ادامه خواهیم داد . در انقلاب و جنگ تحمیلی رشد کردیم ، بزرگ شدیم و آگاهانه عمل نمودیم و شناخت پیدا کردیم . امروز با اعتقاد و ایمان ادامه میدهیم و از رهبر عزیزمان پیروی میکنیم . جوانان عزیزم ، پیامهای خدا را پاسخ دهید و قرآن را مطالعه کنید و به اوامر خداوند تبارک و تعالی عمل کنید . خداوند از شما تشکر خواهد کرد و پاسخ شما را خواهد داد . پشتیبانی از حجاب و ولایت فقیه و انقلاب اسلامی مهم است .

وی در انتهای سخن به شعری که بر مزار شهید نوری نوشته شده است، اشاره نمود:

   ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم       گرجان طلبد دریغ از جان نکنیم
           دنیا اگر از یزید لبریز شود           ما پشت به سالار شهیدان نکنیم

              والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

دفعات مشاهده: 1252 بار   |   دفعات چاپ: 227 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: برنامه نکوداشت سردار شهید علیرضا نوری ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/16 | دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران در سوم خرداد ۱۴۰۲ برنامه نکوداشت سردار شهید علیرضا نوری و قدردانی از خانواده شهید را در اختتامیه هشتمین کنفرانس پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن برگزار کرد. میزبان این برنامه رئیس دانشکده و معاونان آموزشی و پژوهشی و اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی راه آهن بودند که با حضور همسر و فرزند گرانقدر شهید و همرزمان وی (سردار کوثری، آقای عباس خالدی، آقای علی باقری)برگزار گردید. سردار کوثری در این برنامه سخنرانی کرد و گوشه ای از رشادت های این سردار شهید را بازگو نمود. در ادامه استاد دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی، جناب آقای دکتر خاکزند، که رویداد راه نوری با همکاری ایشان انجام شد، طرح های برگزیده را معرفی نمود. سپس از طرح های برگزیده تقدیر شد. در این رویداد طرح های آرین نیکویی نژاد و سهیل عباس زاده موفق به کسب رتبه سوم و طرح های فلورا فکوریان ، ثنایوسفی و آریا امیری شایسته تقدیر شناخته شد.

همچنین در برنامه نکوداشت، گالری واقعیت مجازی از عکس های شهید نوری که توسط محسن زیاری تهیه شده بود با هدست VR نمایش داده شد و دانشجویان تجربه غرقگی در فضای مجازی را با حضور در گالری مجازی سردار شهید نوری تجربه کردند.
فیلمی از این گالری در این پیوند قابل مشاهده است. همچنین  کلیپ تهیه شده توسط آقای علیرضا نوری رونمایی شد. پادکستی هم از کتاب مستند زندگی سردار شهید (کتاب صبح روز نهم) توسط آقای کشاورز تهیه شد که از این پیوند​ قابل دسترس است.
فایل گزارش  تقدیم می گردد.


 

دفعات مشاهده: 1209 بار   |   دفعات چاپ: 235 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: سخنرانی سردار کوثری در برنامه نکوداشت سردار جانباز شهید علیرضا نوری ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/7 |  

دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران در سوم خرداد ۱۴۰۲ توفیق این را داشت که برنامه نکوداشت یکی از شهیدان شاخص راه آهن و قدردانی از خانواده شهید را در اختتامیه هشتمین کنفرانس پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن برگزار کند.
سردار کوثری، متواضعانه در این برنامه شرکت کرد و نکاتی از مجاهدت های این سردار شهید را بیان نمود. او وجود انسانهای متخصص، متعهد و فداکاری چون سردار شهید نوری را عامل اصلی پیشرفت و توسعه هر کشوری قلمداد نمود که هستی خود را خالصانه فدای کشور خود کردند.وی قبل از انقلاب تکنسین راه آهن سراسری ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب، درجایگاهی دیگر و در نقاطی که برای دفاع از انقلاب ضرورت بیشتری داشت، با لباس بسیجی حضور می یافت.البته هیچگاه از راه آهن جدا نشد. وقتی مسیر راه آهن در جنوب غرب بمباران می شد با حساسیت مسائل را دنبال می کرد و جهت بازسازی مسیر تلاش می نمود.وی در بخش دیگری از سخنان خود شهید و همسرش را همچون دو رفیق توصیف کرد که در راه خدا جهاد می کرده اند.وی نحوه جانبازی و شهادت سردار شهید را در جنگ، همچون رشادت های قمر بنی هاشم در کربلا تصویر کرد.وی دست راست خود را در عملیات والفجر ۱ تقدیم انقلاب کرد. و کتف دست چپ شهید در خلال تردد او بین اندیمشک و مهران در سال ۶۵ جهت آزادسازی مهران آسیب شدید دید. وی در این دوران جانشین فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله بود.از دست دادن دست راست و آسیب شدید به دست چپ، وی را از مجاهدت در راه خدا بازنداشت و با قراردادن گوشی تلفن بین بازو و سر، کماکان به پیگیری امور جنگ می پرداخت.وی حکم معاونت فنی راه آهن که برای ایشان زده شده بود و تلاش های که برای تسویه و بازگشت ایشان به تهران می شد را قاطعانه نپذیرفت و گفت من به جبهه نیامده ام که بخواهم برگردم.او نحوه اذن حضور در خط مقدم گرفتن او را از فرمانده اش در بهمن ۶۵ در عملیات کربلایی ۵، همچون اذن گرفتن شهید عباس ورامینی از فرمانده خود شهید همت توصیف کرد که با چشمانی پر آب و از ته دل اصرار به حضور در خط مقدم می کرد.وی به خط مقدم رفت و هنگامی که در حال بازگشت از خط بود روی پل کانال ماهی بدلیل اصابت ترکش به سر و سینه آسمانی شد.

دفعات مشاهده: 1207 بار   |   دفعات چاپ: 215 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: برگزاری هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن (ICRAR ۲۰۲۳) ::
 | تاریخ ارسال: 1402/3/1 | 


به استحضار می‌رساند «هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن» (ICRARE۲۰۲۳) به عنوان بزرگترین رویداد علمی کشور در حوزه حمل و نقل ریلی در تاریخ ۲ و ۳ خرداد ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. افتتاحیه کنفرانس روز سه شنبه ۲ خرداد ماه در محل سالن همایش مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه و با حضور جناب اقای دکتر علیرضا زاکانی"شهردار تهران"،  جناب آقای دکتر شهریار افندی زاده" معاون  حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی"، جناب آقای دکتر خیرالله خادمی "معاون وزیر و  مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور"، جناب آقای دکتر صالحی" معاون وزیر و مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران "،جناب آقای مهندس مسعود درستی "مدیر عامل شرکت  بهره برداری مترو  تهران و حومه"​، جناب آقای مهندس محمدرضا رحمانی "مدیرعامل هلدینگ تخصصی راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)"، جناب آقای مهندس مهدی کوهی "مدیر عامل  شرکت  سهامی ذوب آهن اصفهان" و جمع زیادی از مدیران صنایع و شرکتهای مطرح ریلی و محققان و متخصصین برجسته حوزه حمل و نقل ریلی برگزار خواهد گردید.

از کلیه علاقه مندان برای شرکت در این رویداد بین المللی دعوت به عمل می آید. برای کسب اطلاعات تکمیلی به وب سایت کنفرانس به نشانی 
www.icrare.iust.ac.ir​ مراجعه نمایید.
دفعات مشاهده: 965 بار   |   دفعات چاپ: 187 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: برنامه نکوداشت سردار شهید علیرضا نوری - 1402/3/16 -
:: سخنرانی سردار کوثری در برنامه نکوداشت سردار جانباز شهید علیرضا نوری - 1402/3/7 -
:: برگزاری هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن (ICRAR ۲۰۲۳) - 1402/3/1 -
:: طراحی یادمان سردار شهید مهندس علیرضا نوری - 1402/2/19 -
:: تسلیت به جناب آقای دکتر رضوانی - 1402/2/6 -
:: ضیافت افطاری - 1402/1/28 -
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.29 seconds with 90 queries by YEKTAWEB 4652