دانشکده مهندسی راه آهن- اخبار عمومی
همایش حمل و نقل ریلی، فرصتها، ظرفیتها و رونق تولید

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/11/5 | 
برگزاری همایش حمل و نقل ریلی، فرصتها، ظرفیتها و رونق تولیدکشور ما دارای صنایع مختلفی در زمینه صنعت راه‌آهن بوده و برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر که به واردات و ملزومات این صنعت اکتفا نموده اند، حلقه‌های مختلف زنجیره تامین این صنعت را در خود جای داده است. وجود مراکز صنعتی مختلف در حوزه تولید واگن و اجزا و قطعات مربوطه تولید اجزای روسازی خط تولید ادوات علائم و ارتباطات مونتاژ لوکوموتیو و غیره موید این ادعاست. تاکنون علیرغم توانایی فنی موجود هم اکنون از ظرفیت بسیاری از صنایع ثبت شده استفاده بهینه و قابل قبول صورت نگرفته و استعداد صنایع ریلی کشور در برخی موارد بلا استفاده باقی مانده است.
 
 دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان قطب علمی و آکادمیک صنعت راه آهن در خاورمیانه قصد دارد با توجه به ظرفیت‌های بالای صنایع کشور در این حوزه، همایشی را حول محور رونق تولید در صنایع ریلی برگزار نماید. در این همایش که تحت عنوان حمل و نقل ریلی فرصتها ظرفیت ها و تولید برگزار خواهد شد، تولید کنندگان کارخانجات و صاحبان صنایع حوزه راه‌آهن شرکت نموده و در حضور مسئولین مربوطه به بیان ظرفیت‌ها و دغدغه‌های این حوزه خواهند پرداخت.

هدف از برگزاری این همایش صنعت ریلی فرصت‌ها ظرفیت‌ها و و رونق تولید و ایجاد بستری برای حضور نهادها و مسئولین مربوطه جهت طرح مسائل گریبانگیر و هم چنین استفاده از ظرفیتهای بازیگران اصلی صنعت حمل و نقل ریلی میباشد.

در این همایش از مسئولین بلند پایه کشوری از جمله وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیر عامل شرکت قطارهای شهری تهران و حومه و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین مدیران عامل نهادهای مرتبط با صنایع ریلی نیز دعوت به عمل آمده است

این همایش در دو قسمت اصلی تحت عنوان گردهمایی و پنل همایش تشکیل شده است.که در قسمت گردهمایی اصلی، مسئولین مرتبط به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و در قسمت پنل همایش، از نهادهای ذیربط و مرتبط با حوزه صنایع ریلی دعوت به عمل آمده است تا ضمن حضور در پنل شنوای دغدغه‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های حوزه صنایع ریلی از زبان صاحبان صنایع و کارخانجات باشند.

تاریخ برگزاری: 7/11/98
مکان: دانشگاه علم و صنعت ایران، مجتمع امام خمینی
ساعت: 9 الی 16 بعد از ظهر
نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی راه آهن:
http://idea.iust.ac.ir/find-18.1499.58996.fa.html
برگشت به اصل مطلب