دانشکده مهندسی راه آهن- اخبار عمومی
بزرگداشت دهقان فداکار

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۵ | 

برگزاری مراسم بزرگداشت دهقان فداکار در دانشکده راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت
 

شنبه یازدهم آذر ماه؛ در حالی که پاییز آرام آرام به سمت زمستان می‌رفت دهقان فداکار داستان‌های کودکی، کتاب‌ها را به سوی مقصد ابدی ترک کرد.
بدین منظور سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه دانشجویان کلاس مدیریت ریسک با همکاری دفتر فرهنگی دانشکده مهندسی راه‌آهن تصمیم گرفتند تا برای اسطوره­ی فراموش شده­ی راه‌آهن کشور مراسم بزرگداشتی برگزار کنند تا ضمن یادآوری نام و یاد دهقان فداکار؛ راه و روش وی را نیز به عنوان الگو به خاطر سپرده شود. هدف این بود تا برگزاری این مراسم بتواند به تکریم روحیه فداکاری بپردازد.
مراسم در ابتدا با سخنرانی دکتر مرتضی باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و استاد دانشکده مهندسی را آهن که از حامیان اصلی دانشجویان جهت برگزاری این بزرگداشت بود، آغاز شد. ایشان سخنانی را در رابطه با ایجاد روحیه فداکاری در جامعه و همین‌طور مطالبی در زمینه­ی ایمنی در راه‌آهن ایراد نمودند و از میهمانان نیز جهت حضور در مراسم تشکر نمود.

سپس مهندس نوروزی معاون سابق وزیر و اولین رئیس دانشکده مهندسی راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت پشت تریبون رفتند و سخنانی در تکریم و پاسداشت فداکاری بازگو کردند و به دنبال آن با خواندن چند شعر فضای فداکاری را مورد تقدیر قرار دادند. مهندس نوروزی همچنین هدایایی از جمله یک تابلو دست‌نوشته به همراه شعری در وصف فداکاری «دهقان فداکار» را به رسم یادبود به دکتر باقری و عوامل برگزارکننده مراسم هدیه کردند.
یکی از نکات جالب این مراسم حضور سه مهمان به همراه مهندس نوروزی بود. سه دانشجو که سال‌های نه چندان دور پشت صندلی‌های دانشکده مهندسی راه‌آهن نشسته بودند و هم اکنون به عنوان مدیر در بخش‌های مختلف راه‌آهن ایران در حال فعالیت هستند.

پس از آن نیز مهندس اسماعیلی مدیر سابق اداره کل ایمنی شرکت راه‌آهن روی سن رفتند و خاطراتی را در مورد جست‌وجو به دنبال دهقان فداکار توسط گروهی از راه‌آهن و پیدا کردن وی و همچنین وضع زندگی او و بیماری‌هایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کرد تعریف کردند. از بستری کردن وی در بیمارستان و سفر مشهدی که راه‌آهن به درخواست دهقان فداکار برای وی و بستگانش ترتیب داد نیز سخنانی را ذکر کردند.
پس از آن نیز مراسم با پذیرایی از مهمانان و حضار و گرفتن تصویری به یادگار به پایان رسید.
 

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی راه آهن:
http://www.iust.ac.ir/find.php?item=18.1499.51867.fa
برگشت به اصل مطلب