[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
زیر مجموعه ها::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
کارگاه آموزشی

AWT IMAGE

..
آزمایشگاه مرجع ترمز

AWT IMAGE

..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
کنفرانس

AWT IMAGE

پنجمین کنفرانس پیشرفتهای اخیر

در مهندسی راه آهن

..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: بازدید علمی دکتر باقری- ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ | 

AWT IMAGE

گزارش بازدید

بازدید از مرکز کنترل راه آهن

اتاق کنترل مرکزی شرکت راه آهن در طبقه 17 ساختمان جدید راه آهن واقع است که این ساختمان در خیابان آفریقا قرار دارد. در طی بازدید به عمل آمده مهندس باقری توضیحاتی از نحوه کارکرد این اتاق برای ما ارائه نمودند. این اتاق که از تعداد زیادی نمایشگر به هم پیوسته بر روی دیوار و نیز تعداد حدودا 10 کامپیوتر مستقل به تشکیل شده است. مانیتور های روی دیوار گراف CTC  را برای خطوط کشور به همراه همه علایم به صورت کامل نشان می دهد همچنین در کنار آن گراف CTC عملکردی را نمایش می دهد. در ردیف اول کامپیوتر ها افراد کنترل هر محور قرار داشتند و در ردیف دوم مسولین ارتباطات ، واحد فنی ، کنترلر قطار های مسافری و کنترلر واگن ها قرار دارند و در نهایت سرپرست کل اتاق در گوشه قرار دارد.

اتاق کنترل مرکزی دسترسی به جزییات خطوط ندارد و فقط نقش مشاهده را بر عهده دارد ، وظیفه عملکردی بر عهده مراکز نواحی کشور قرار دارد که 5 واحد در کل کشور هستند. مراکز کوچک ایستگاهی که 19 عدد هستند نیز از این مراکز نواحی دستور میگیرند.

اطلاعات موجود در صفحه نمایش به صورت لحظه ای آپدیت می شوند.

گراف های برنامه ای به صورت سیستمی هر فصل برنامه ریزی می شوند و توسط نرم افزار گراف نفیس مورد بررسی قرار میگیرند، این نرم افزار گراف های برنامه ای و عملکردی و اطلاعاتدبسیار دیگری را به نمایش می گذارد.

دفعات مشاهده: 1054 بار   |   دفعات چاپ: 236 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از تونل تهران تبریز ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۲۱ | 

بازدید از تونل تهران تبریز

روز چهارشنبه 22 دو نفر از دانشجویان گروه ماشین های ریلی به همراه دکتر طلایی از دانشکده مهندسی راه آهن و آقای مهندس ساکی از کارشناسان راه آهن جمهوری اسلامی ایران  از تونل تهران تبریز بازدیدی بعمل آورند.

                                                                                                                                                           ادامه مطلب

دفعات مشاهده: 1118 بار   |   دفعات چاپ: 186 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از شرکت واگن سازی تهران ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۸ | 

AWT IMAGE

بازدید از شرکت واگن سازی تهران

صبح روز پنجشنبه 5 آذر ماه، دانشجویان درس کارگاه تخصصی واگن طبق هماهنگی به عمل آمده به همراه استاد درس مربوطه، آقای مهندس ساکت راس ساعت 8 صبح از درب جنوب دانشگاه علم و صنعت به سمت شرکت واگن سازی تهران حرکت نمودند. بازدید در ساعت 9 صبح از کارخانه تولیدی شروع گردید. در ابتدا دانشجویان با توضیحات و همراهی مدیر تولید کارخانه آقای مهندس پیله وری بازدیدی را از سوله تولید این کارخانه آغاز نمودند. در ادامه ضمن بازدید از محصولات تولیدی این مجتمع همچون واگن های آلومینیومی 120 دستگاه خودکشش برقی، واگن های 455 دستگاه بدنه فولادی، و قطارهای 3 واگنه خط جدید فرودگاه مهر آباد به سالن سند بلاست، رنگ پایه، رنگ نهایی و خشک کن هدایت گردیدند. پس از سالن رنگ دانشجویان به سالن مونتاژ رفته و با همراهی مدیر محترم مونتاژ آقای مهندس حوائجی بازدید هایی را از واگن های 2 طبقه خطوط حومه ای، مونتاژ واگن های بدنه آلومینیوم، واگن های بدنه فولادی، بوژی، ادوات اتصالی و همچنین خطوط تست قطار نهایی خودکشش بعمل آوردند. در خاتمه نیز دانشجویان در ساعت 13 ضمن تشکر از مدیران ارشد واگن سازی تهران، مهندس قلی ها و مهندس قره داغی واگن سازی تهران را به مقصد دانشگاه علم و صنعت ایران ترک نمودند. پروسه های ساخت واگن های آلومینیومی، جوش پلاسما و آرگون با فرایند میگ، عملیات رنگ و مونتاژ واگن های خود کشش که بعضا در خاورمیانه در انحصار شرکت واگن سازی تهران می باشد، از عمده ترین مباحثی است که دانشجویان این درس در این بازدید علمی با آن آشنا گردند.

دفعات مشاهده: 5127 بار   |   دفعات چاپ: 394 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: بازدید از سامانه صدای مسافر ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۲۷ | 

 

  

AWT IMAGE

  بازدید از سامانه صدای مسافر

 

سامانه صدای مسافر راه آهن ج.ا.ا. ؛ سامانه ای جهت ارتباط با مشتریان این شرکت است. در این بازدید که جناب آقای مهندس راشدی (معاونت مسافری راه آهن) و سرکارخانم مهندس نکوهی (مسئول سامانه صدای مسافر) حضور داشتند، توضیحاتی راجع به نحوه ی عملکرد و هدف این سیستم داده شد که در کنار آن دانشجویان نیز ایده ها و سوالات خود را مطرح کردند.

  این سامانه که نزدیک به دو سال از آغاز فعالیت آن می­گذرد؛ راه آهن کل کشور را تحت پوشش قرار داده و هم در حوزه ی مسافری و هم در حوزه ی باری به متقاضیان خدمات ارائه می کند. این خدمات شامل اطلاع از ساعت حرکت قطارها، موجودی بلیت ها، طرح شکایات از سوی مشتریان و انتقال آن ها به واحدهای مربوطه در جهت رفع آن ها و... می باشد.

  طبق صحبت های خانم مهندس نکوهی، بیشترین حجم تماس های این سامانه ( تفریبا معادل 25% ) شکایت از تاخیرات قطارها است که با راه اندازی این سامانه اقدامات مفید و موثری با هدف کاهش زمان های تاخیر انجام شده است.

  در ادامه دانشجویان با نحوه ی کار انواع نرم افزارهای مورد استفاده در سامانه آشنا شده و تماسی نیز برای آنان پخش شد تا شیوه ی پاسخگویی را از نزدیک شاهد باشند.

  یکی از نکاتی که در این بازدید توضیحاتی پیرامون آن داده شد؛ بحث برگزاری دوره های آموزشی و کسب مهارت افراد پیش از شروع کار آنان در مجموعه است.

  مجموعا با اطلاعات بدست آمده و نیز مطالعات قبلی درمورد این سامانه، اولین انتقادی که به این سامانه وارد می شود؛ عدم برنامه ریزی برای تبلیغات موثر است که به تبع آن عدم آشنایی افراد و عدم اطلاع آنان از این سامانه را درپی دارد.

تهیه کننده گزارش: بهاره شاپوری

 

دفعات مشاهده: 1944 بار   |   دفعات چاپ: 288 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از اداره مرکزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۲۷ | 

  AWT IMAGE

 

  بازدید دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی مهندسی حمل‌ و نقل ریلی از اداره مرکزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  طی بازدیدی که به‌ منظور آشنایی بیشتر با مدیریت ریسک در راه‌آهن توسط دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی مهندسی حمل‌و نقل ریلی صورت گرفت دانشجویان از نزدیک با نحوه کنترل و مدیریت مجموعه در حوزه حمل ‌و نقل ظرفیت‌ها امکانات نرم‌افزاری و نیروی انسانی آشنا شدند.

  طی این بازدید که روز بیست و دوم مهر ماه سال جاری با همراهی آقای دکتر باقری و آقای محمدی ، مدیرکل سیر و حرکت از بخش‌های مختلف اداره مرکزی راه‌آهن ازجمله بخش کنترل مرکزی و برنامه‌ریزی صورت گرفت . آقای محمدی ضمن توضیح در خصوص سیر پیشرفت بخش کنترل راه‌آهن به توضیح در خصوص مدیریت نیروی انسانی بر تأثیر شگرف تجربه عینی از شرایط کار مثل حضور کارمندان در ایستگاه‌های عملیاتی راه‌آهن و یا حضور در کنار لکوموتیوران در عملکرد بهتر در حین انجام کارسازمانی تأکید کردند.

  آقای محمدی با تأکیدبر اقدامات بسیار خوب درراستای ایجاد تحولات اخیر در صنعت راه‌آهن، یکی از این موارد مهم در بهبود ارائه خدمات را توجه خرید قطعات و لکوموتیوها و تجهیزات باکیفیت بیشتر و ارتباط و همچنین توجه به روحیات لکوموتیوران دانسته و به توجه برتاثیر شرایط محیطی کار مانند موقعیت جغرافیایی و آب هوایی حرکت بر نوع حرکت قطار و یا مساله نماز در برنامه ریزی های زمانی و ریسک‌های ناشی از این مسئله اشاره کردند.

  در ادامه ضمن بازدید دانشجویان از بخش برنامه‌ریزی به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در عملکرد مطلوب بخش کنترل مرکزی ایشان به توضیح موفقیت‌های اخیر در خصوص بهبود نرم‌افزارهای کنترلی و برنامه‌ریزی و کاهش تا خیرات قطارهای مسافری در بعضی خطوط پرداختند و در انتها ضمن ارائه کنفرانسی به توضیح مختصر در مورد پدافند غیرعامل در راه‌آهن ، ایجاد طرح اقدام و اولویت‌بندی ، مدیریت بحران، مدیریت ریسک، طرح پزشک قطار و ارزیابی محیط و تهدید پرداختند.

  نام و نام خانوادگی : عسل فرج پور

 

دفعات مشاهده: 1639 بار   |   دفعات چاپ: 283 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: بازدید از اداره سیر و حرکت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ | 

AWT IMAGE

 

 

  بازدید از ادار کل سیرو حرکت و کنترل ناحیه ی تهران

 

  این بازدید با حضور 13 نفر از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد درس برنامه ریزی حرکت قطار و به سرپرستی دکتر مسعود یقینی و راهنمایی های مهندس حمید بوذری در تاریخ ششم دی ماه صورت گرفت .

  در ابتدا بازدید، در اتاق کنفراس اداره ی کل سیرو حرکت مهندس بوذری ،معاون و مهندس محمدی ،رئیس اداره کل سیرو حرکت با تشریح وظایف و فعالیت ها روزمره ی کلیه معاونت های این اداره کل به عنوان قلب راه آهن جمهوری اسلامی ،توضیحاتی را ارائه دادند.سپس در قسمت کنترل مرکزی این اداره دانشجویان با فضای کاری و نوع فعالیت های این بخش و پنل کنترل مرکزی به طور جزئی تر آشنا شدند.

AWT IMAGE

  در ادامه ی بازدید که در ناحیه تهران واقع در میدان راه آهن دنبال شد ، دانشجویان با اهم فعالیت های کنترل ناحیه تهران به عنوان زیر بخش کنترل مرکزی آشنا شدند.

 

دفعات مشاهده: 2396 بار   |   دفعات چاپ: 455 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
>
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: بازدید از سامانه صدای مسافر - ۱۳۹۴/۸/۲۷ -
:: بازدید از اداره مرکزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران - ۱۳۹۴/۸/۲۷ -
:: بازدید از اداره سیر و حرکت - ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ -
:: بازدید از ایران خودرو - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ -
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.72 seconds with 102 queries by YEKTAWEB 3638