[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
زیر مجموعه ها::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
اطلاعیه
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آزمایشگاه مرجع ترمز

AWT IMAGE

..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: مراسم روز باز 1398 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۹ | 

گزارش روز باز دانشکده ی مهندسی راه آهن سال 1398در روز یکشنبه مورخ 20 /5/1398 به مناسبت اشنایی دانشجویان جدید الورود مراسم روز باز در دانشکده  مهندسی راه آهن و دانشکده علوم پایه برگزار گردید که در این مراسم دانشکده مهندسی راه‌آهن از چندین شرکت ریلی از جمله شرکت بهره برداری مترو، شرکت فدک و غیره دعوت بعمل آورد که در قالب یک نمایشگاه در دانشکده حضور بهم رسانیدند. 
هدف از برگزاری این مراسم معرفی دانشکده به دانشجویان جدیدالورود بود. و همچنین معرفی صنعت ریلی و گرایش‌های مختلف رشته مهندسی راه‌آهن و افزایش آگاهی دانش آموزان نمایشگاهی  بود.
 
         
             در روز 20/5/1398 رویداد روز باز جهت معرفی گرایش های دانشکده مهندسی راه آهن و    
هم چنین معرفی صنعت ریلی با حضور اساتید و دانشجویان دانشکده مهندسی راه آهن بر گزار شد.  
   در این رویداد شرکت های معتبر ریلی مانند  شرکت قطارهای پنج ستاره ی فدک ،راه آهن جمهوری اسلامی ایران ،شرکت بهره برداری مترو و شرکت ریل پرداز سیر آسیا حضور داشتند و غرفه هایی در طبقه ی همکف دانشکده مهندسی راه آهن تحت عنوان «نمایشگاه آشنایی با صنعت ریلی کشور » برپا نمودند.
   هم چنین در محوطه ی طبقه ی هم کف دانشکده ی مهندسی راه آهن غرفه هایی برای معرفی هر کدام از گرایش های خط و سازه های ریلی ، ماشین های ریلی و حمل و نقل ریلی برپا نمود تا دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته دارند، در مورد این گرایش ها آگاهی یابند .
هم چنین با کمک دفتر پژوهش (سرکار خانم راسخ) غرفه ی افتخارات و دستاورد های دانشکده مهندسی راه آهن تشکیل شد تا عموم از آن بازدید نمایند.
  در این محوطه اساتیدی چون آقای دکتر باقری ، آقای دکتر شهابی و خانم دکتر خادم ثامنی برای دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته داشتند از مزایا و ویژگی های مهندسی راه آهن و افتخارات و آینده ی این رشته سخنان ارزشمندی بیان نمودند .
 
   جناب آقای دکتر ذاکری ،رئیس دانشگاه علم صنعت ایران ، نیز از نمایشگاه، آشنایی با صنعت ریلی کشور  بازدید نموده و دیدگاه ها و نظرات خود را در ارتباط با صنعت ریلی بیان نمودند .
 
         در امر برگزاری این رویداد آقای تنومندیان، سرکار خانم دینی و آقای قاسمی اینجانب مریم ذاکری را یاری نمودند.
گزارشی از مریم ذاکری
 
گزارش حضور دانشکده مهندسی راه‌آهن در دانشکده علوم پایه جهت معرفی رشته و صنعت ریلی
دانشگاه علم و صنعت ایران جهت آشنایی دانشجویان ورودی جدید با رشته های موجود در دانشگاه و همینطور فضای فیزیکی ان اقدام به برگزار مراسم روز باز نمود و از دانشجویان ورودی جدید دعوت بعمل آورد تا در این مراسم که در دانشکده علوم پایه برگزار گردید شرکت نمایند. و هر دانشکده در این مکان غرفه ای به همت انجمن علمی و دفتر فرهنگی جهت معرفی دانشکده بر پا نمود.
     دانشکده ی مهندسی راه‌آهن در این رویداد جهت معرفی صنعت ریلی و گرایش‌های مختلف رشته مهندسی راه‌آهن و افزایش آگاهی ورودیهای جدید حضور بهم رسانید.
     
   در همین راستا اساتید برجسته دانشکده در سه زمان مختلف برای ورودیهای جدید متقاضی انتخاب رشته به معرفی دانشکده و گرایش های مختلف آن پرداختند .
    در زمان ابتدایی ، نخست سرکار خانم اسمعیل‌زاده یکی از دانشجویان دانشکده مهندسی راه‌آهن،پاور‌پوینتی را درمورد دانشکده و رشته ارائه نموده ، سپس جناب آقای دکتر مسیبی ، یکی از اساتید دانشکده ، به معرفی رشته پرداختند و سپس دیدگاه های خویش را در مورد این رشته بیان نمودند و در نهایت لیلا محولاتی موسوی ،یکی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی راه‌آهن ، تجربیات و آموخته های خویش را بیان نمودند .
 
 
در زمان بعدی، پس از ارائه‌ی پاور‌پوینت ، ابتدا جناب آقای سهرابی ، از دانش‌آموختگان دانشکده مهندسی راه‌آهن ، تجربیات ، نظرات و خاطرات خود را از دانشکده مهندسی راه‌‌آهن را بازگو نموده ،سپس جناب آقای دکتر باقری ، از اساتید برجسته ی دانشکده ،  در رابطه با آزمایشگاه (TSL) بیان نموده و صنعت ریلی را معرفی کردند .
   در زمان پایانی ، پس از ارائه ی پاور‌پوینت ، خانم دکتر خادم‌ثامنی به بیان تجربیات ارزشمند خویشتن پرداختند .دردو بخش اول ، مدیر فرهنگی دانشکده مهندسی راه آهن جناب آقای دکتر اوحدی به عنوان سخنران در کنار سایر اساتید حضور داشتند و ایشان را یاری نمودند.
   در این کار پانزده نفر از تیم دانشجویی از طرف انجمن علمی از جمله خانمها فیروزی، دینی، ذاکری و ... آقایان قاسمی و تنومندیان و..... جمعی از دانشجویان دانشکده ما را یاری نمودند.
 
گزارشی از محمد متین ذاکری
دفعات مشاهده: 271 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.3 seconds with 68 queries by YEKTAWEB 4054